پادکست پیکان- راهنما سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو/ دلال‌ها در به در مشتری

همونطور که از قبل هم بهتون قول داده بودیم، در کنار پرونده‌های ویژه #پادکست_پیکان به سراغ سایر بخش‌های صنعت خودرو هم خواهیم رفت و سعی می‌کنیم روی آخرین اخبار و اطلاعاتی که می‌تونه برای مخاطبان این صنعت جذاب باشه، کار کنیم و اونها را چه در سایت و چه در کانال پادکست منتشر کنیم.

یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که برای مخاطبان صنعت خودرو اهمیت بالایی داره، دسترسی به جدیدترین قیمت‌هاست. اون هم در شرایطی که هیچ نرخی ثابت نیست و هرروز و هر هفته قیمت خودروها تغییر می‌کنه. در بخش راهنمای پادکست پیکان که یدی طاهری اجراش می‌کنه، هر هفته آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار ایران رو بررسی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم با اشاره به تغییراتی که قیمت هر خودرو داشته، تحلیلی از آینده احتمالی و مسیر قیمتی خودروها در روزها و هفته‌های آینده بدیم.

در هفته‌های قبل گفتیم که تغییرات در تیم اداره کننده کاخ سفید با شکست دونالد ترامپ و پیروزی جو بایدن، اثرگذارترین اتفاقی بوده که بازار خودرو ایران در ماه‌های گذشته اون را تجربه کرده. هرچند بعد از شوک قیمتی روزهای ابتدایی پیروزی بایدن بر بازار، دلال‌ها تلاش کردند مانع از پایین‌تر اومدن قیمت‌ها بشن اما بررسی وضعیت بازار نشان می‌ده که کاهش جدی قیمت بین خودروهای داخلی و خارجی دوباره از سرگرفته شده و خودروهایی که در ماه‌های گذشته، رکوردشکنی کرده بودند، حالا یک به یک کانال‌های قیمتی فتح شده را پس می‌دن. البته این در حالیه که همچنان خرید و فروش چندانی در بازار وجود نداره و تحت تاثیر نامشخص بودن آینده، چه خریداران و چه فروشندگان واقعی، دست نگه داشته‌اند.

قسمت هشت راهنما رو، با عنوان ” سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو/ دلال‌ها در به در مشتری” اینجا بشنوید.

ورود به گفتگو

بیشتر

Subscribe